Brazil győzelem a nyitómérkőzésen

Brazília-Japán 3-0

Source: bbc.co.uk via Gabor on Pinterest

Miután a japánok valószínűsíthető taktikája már a 3. percben borult, sok minden nem derülhetett ki ebből a meccsből. Legfeljebb annyi, hogy ekkora különbség minimum van a két csapat között.

Azért a brazilokon látszott, hogy időnként teljesen tanácstalanok a betömörülő védelem ellen. Ám, ha ilyen jól át tudják lőni (Neymar gólja jó eséllyel szerepelhet az évvégi Puskás-díj szavazásán), vagy belőtt labdákkal feltörni, akkor nem kell félteni őket. Pláne, hogy egyéni akcióra nem nagyon kell senkit sem biztatni közülük.

Neymar cselei, egy-egy villanása, valamint Oscar forintos labdája a harmadik gól előtt élményszámba ment. Igaz, többnyire ezek maradtak szórakoztató elemként a játékból, mivel a biztos előny tudatában a hazaiak nem erőltettek semmit, és így egy meglehetősen unalmas meccs alakult ki.

A japánok nem tudtak igazán felpörögni, egy-két lövéssel ugyan megtornásztatták Julio Cézart, de az valahogy a 3. perctől fogva érződött, hogy nincs bennük elegendő spiritusz a pontszerzéshez. Ez a játék kevés lesz az olaszok ellen is, úgyhogy Zaccheroninak ki kell találnia valamit honfitársai ellen.

A DreamTeam-menedzserek közül kifejezetten örülhetnek azok, akiknek több brazil védőjük is van, mert a kapott gól nélküli győzelemért 6-6 pont jár utánuk, mint ahogy Neymar is 6 ponttal gazdagította az őt választókat (szinte minden nevezőt 🙂