Egy gyakori kép Valaki, aki nem nyer BL-t, Eb-t, vb-t, de bármely topligában játszik, zsinórban nyeri a bajnokságokat, és a hátára vesz egy csapatot naggyá téve azt… Az Aranylabda-szavazáson egyszer el lehetne gondolkodni rajta, hogy csak az egyéni képességeket és teljesítményeket nézve ki az, aki igazán megérdemli…
A Schalke bebizonyította, hogy hol vannak a korlátai. Egy topligás, jó csapat, de nem versenyképes az igazán nagyokkal.
Ősriválisa, a Borussia Dortmund ellenben igazolta a klasszisát, és azt, hogy a múlt szezonbeli döntőbe jutása nem pusztán egy szerencsés szezon terméke volt. Mivel a Napoli is nyert a Marseilles ellen idegenben, úgy tűnik, a halálcsoport sorsa 3 csapat között dől el. Látatlanban és előre sajnálhatjuk a végén 3. helyre szorulót, mert szinte biztos, hogy bármelyik másik csoportból továbbmenne.
Az Atletico Madridot a bajnokságban és itt, a BL-ben mutatott teljesítménye után lassan újra az európai nagy csapat körében köszönthetjük. Ha Diego Costa sérülés nélkül ilyen formában végigtolja a szezont, akkor Scolari nem tehet mást, mint hogy Fredet és Jot hátrébb sorolva őrá építi a vb-n a brazil válogatott támadójátékát.
A Barca apró hullámvölgybe került, két döntetlen egymás után, mégha a Milan ellen idegenben nem rossz eredmény az 1-1. A két csapat továbbjutása a csoportból azonban valószínűleg csak formalitás.
Ugyanez a helyzet a Bayern München vezette csoportban, ahol a vélhetően második hely várományosa, a Manchester City sem kell, hogy különösebben izguljon a 16 közé jutás miatt. Persze, hogy ott elkerülje a legnehezebb ellenfeleket, érdemes lenne a csoport élén végezni, de jelenlegi formájában nem tudom, létezik-e csapat (talán éppen a Borussia Dortmund? :-)), amely eséllyel léphet pályára ez ellen a félelmetes Bayern München ellen.
Egyre inkább kezd beérni Guardiola munkája. Tényleg nem kellett őt félteni, és bár korai lenne bármilyen vélemény-nyilvánítás ez ügyben, az biztos, hogy a mostani Bayern sokkal változatosabb, diverzifikáltabb játékra képes, mint a Barca volt 2009-ben. Más kérdés, hogy a katalánok akkori dominanciája olyan mértékű volt, hogy nem volt szükség a csapat játékának ellenfélhez igazítására.
Fél szemmel már az Aranylabda-szavazásra is kacsintgatva könnyen lehet, megtörik Messi sorozata, és ha továbbra is ilyen szenzációs formában futballozik, akkor Ribery-é lesz a legrangosabb egyéni elismerés. Az argentín sztár ugyan komoly szerepet játszott abban, hogy a válogatottja simán nyerte a dél-amerikai vb-selejtező csoportot, és sok hiányérzete a Barcával sem lehet, de az azért furcsa lenne, ha az elődöntős 0-7 után egy Barca-játékost preferálnának egy Bayern-focistával szemben. Igaz, és ez is nagyban hátráltatja Messit a címvédésben, idén sokat volt sérült, a Bayern ellen is csak félig egészségesen, illetve nem játszott…
Stephan Kiessling pár nap alatt megjárta a poklot és a mennyet is. Hétvégén a szakadt oldalhálón keresztül befejelt gólja miatt hatalmas támadások kereszttüzébe került, mert nem volt elég sportszerű, hogy bevallja, tisztán látta (látnia kellett!), hogy nem a kapuba talált be. (Érdekes, hogy soha nem kap ilyen mértékű bírálatot egyetlen futballista sem, amelyik eljátssza a nagyhalált és úgy harcol ki csapatának győzelmet érő tizenegyest.) Most a BL-meccsen a kapufa jó oldala mellé helyezte fejesét és szabályos gólt szerzett. Ráadásul Pjatovnak köszönhetően még egy találatnak örülhetett… A Leverkusen a bajnokságban a klubtörténet legsikeresebb startjának köszönhetően (még a Bayern sem tudta megverni!) tartja a lépést a két óriással, a ManU a saját bajnokságában viszont még keresi a helyét, a Bajnokok Ligájában a Vörös Ördögök biztos várományosai a csoportelső helynek, de úgy tűnik, a gyógyszergyáriak is csatlakoznak hozzájuk továbbjutóként.
A világklasszis kapusok (Buffon, Casillas) találkozóján is esett azért gól. A Real csoportelsősége nemigen forog kockán, viszont a Juve továbbjutására most már nem vennék mérget. Torinóban muszáj pontot szerezniük a Madrid ellen, és bizony az utolsó fordulóban nagyon nehéz meccs várhat rájuk a Galatasaray otthonában. A rangadóhoz még annyit, hogy Chiellini kiállítása ugyan nevetséges volt, de korábban a tizenegyesnél egy rutinos védőhöz méltatlan ostobaságot követett el az olasz védő. Ronaldo BL-teljesítményéről pedig csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.
A Paris SG-nek nincs komoly ellenfele a csoportban, ha így folytatják, BL-gólrekordot dönthetnek. Zlatan óriási és az Ancelottitól örökölt csapatot Laurent Blanc nagyon összerakta. Kíváncsi vagyok, mire képesek egy komolyabb ellenféllel szemben, hisz láttuk már az előző idényben is, mennyire megizzasztották a Barcát, de minderre majd csak a tavasz folyamán derülhet fény…