var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-30878787-1']); _gaq.push(['_trackPageview']);
(function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
A sors néha tud furcsa dolgokat művelni, ezúttal azonban nem rakta helyre – nagyon nem is tehette – azt, amit a lebonyolítási rendszer hibája magában hordozott.
Egyenesen vérlázító, hogy létrejött egy olyan A-csoport, amelyből még egy jól felkészített magyar válogatottnak is lenne esélye továbbmenni.
A-csoport
Lengyelország, Görögország, Oroszország, Csehország
A szláv tesók körberöhögik egész Európát, hogy míg az európai sztárok egymást gyilkolják halomra, ők “strandfociznak” egyet a csoportkörben. A görögök reaktiválják Otto Rehagelt, mert újra az Eb-aranyra törhetnek. A fenti 4 csapatból egyébként csak a hellének voltak jelen a tavalyi vb-n és ők sem hagytak maradandó nyomot Afrikában… Ez mindent elmond az itt szereplő csapatok erejéről.
B-csoport
Hollandia, Dánia, Portugália, Németország
Itt aztán elszabadult a pokol. Ez a 4 csapat kivétel nélkül ott volt a vb-n, a németek és a hollandok a legjobb 4-ig is eljutottak. A portugálokat csak a későbbi világbajnok állította meg. Itt van a világranglista 2. és 3. helyezettje, és a portugáloknál talán a világ, de mindenképpen Európa legjobb labdarúgója. (Csak azért nem mind a 4 csapat csoportelsőként jutott ki, mert Dánia és Portugália történetesen egy selejtezőcsoportból érkezett.) Szégyen, hogy ez megtörténhetett!
C-csoport
Spanyolország, Olaszország, Írország, Horvátország
Csak halkan jegyezzük meg, hogy az UEFA rangsor első négy helyezettje – mely csapatoknak értelemszerűen külön csoportokba kellett volna kerülniük – a B (Hollandia, Németország) és a C (Spanyolország, Olaszország) jelű kvartettbe kerültek. Mellesleg ez a 4 csapat a FIFA-világranglista 4 legjobb európai szereplője is egyben. Még az a szerencse, hogy a 8 között a továbbjutóik nem egymással meccselnek majd. Az íreknek és a horvátoknak úgy tűnik, nem lesz sok sikerélményben részük, pedig az A-csoportból akármelyikük továbbmehetne, azért persze ne írjuk le őket. Az olaszok a legutóbbi (igaz, barátságos) találkozón legyőzték a címvédőt, úgyhogy a spanyoloknak fel kell kötniük a gatyát – mindjárt a nyitómeccsen. Márpedig a hangzatos nyitány a legutóbbi vb-tapasztalatokból kiindulva nem erősségük.
D-csoport
Anglia, Franciaország, Ukrajna, Svédország
Az angolok és a franciák dörzsölhetik a kezüket a csoportbeosztás láttán, ám a 8 között már bitangerős ellenfelek, a legutóbbi két világbajnok fogadja majd nagy valószínűséggel őket. A negyeddöntőbe jutást mondjuk csak ők ronthatják el, mert Ukrajnában és Svédországban nem látunk annyi átütő erőt. Persze, a jövő nyárig még összekaphatják magukat…