Ma este néhány igen pikáns összecsapásra kerül sor a világbajnoki selejtezők európai csoportjaiban, ráadásul a magyar válogatottra is nehéz ellenfél vár.
Olaszország – Dánia
Két Eb-résztvevő meccsel majd a Giuseppe Meazza stadionban. A dánok nem vettek repülőrajtot, ám a csehek és a feltűnően jól kezdő bolgárok ellen a döntetlen egy ilyen kiegyenlített csoportban, ahol csak az olaszok emelkednek ki, nem meglepő. A Prandelli-csapatba a nyár óta visszakerült az akkor bundagyanú miatt mellőzött Criscito, és úgy tűnik, a mester talált helyet Montolivónak is Pirlo mellett. Csatárposzton is kísérletezget, és az örmény meccstanulsága szerint a rögzített szituációk nagyon fekszenek az azurriknak. Ebben mondjuk a dánok is jók. De az bravúrszámba menne, ha pontot tudnának szerezni az oroszlánbarlangban. Pedig nagy szükségük lenne rá! Szerencséjükre a második helyért vívott küzdelemben riválisaiknak tekinthető bolgárok és csehek is egymás ellen játszanak. A Penev-csapat eddigi teljesítménye alapján egy ikszre Prágában is jó lehet, és azzal már a csoportmásodik hely első számú esélyeseivé válhatnának.
Németország – Svédország
A Nationalelf pénteken ízekre szedte az íreket idegenben, míg Zlatanék csak vért izzadva nyertek a Feröer-szigetek otthonában. Ettől függetlenül ez a meccs – már csak németek, és persze Ibrahimovic miatt is – jónak ígérkezik. A svédek nem fogják olcsón adni a bőrüket, de a német hengert valószínűleg ők sem tudják feltartóztatni. Benne van, hogy minimum kétgólos hazai győzelem születik.
Románia – Hollandia
Magyarország – Törökország
A D-csoportban kikristályosodhatnak az erőviszonyok. Az eddig meglepetésre hibátlan románok (meglepetés igazából csak a törökök legyőzése volt) a szintén hibátlan hollandokat fogadják. Habár nem a hazai csapat a mérkőzés esélyese, nem tartom kizártnak, hogy a 0-0-ra játszva el is érik azt. A mi csapatunk számára a pontszerzés létfontosságú, de a románok törökök elleni idegenbeli győzelme után nagyon kell a 3 pont, ha versenyben akarunk maradni. Persze, kétmeghatározó játékosunk, Dzsudzsák és Juhász nélkül bitangkemény lesz. Ráadásul nagyon biztatóan az észtek ellen sem játszottunk. Égbekiáltó bűn egy ilyen csapatba Husztit és Tőzsért nem meghívni! Az előzetes kezdőnk alapján csak a fejemet fogom. Talán nem kellene erőltetni olyan játékosokat, akik nincsenek nagy formában, és a jó formában lévő, de tapasztalatlanabb játékosokkal kapcsolatban is vannak fenntartásaim. Csak azt kívánhatom, hogy cáfoljanak rám!
Ukrajna – Montenegro
Lengyelország – Anglia
A H-csoport favoritjai között csupa Eb-résztvevő található, plussz a pótselejtezőn elbukó crna goraiak. Igaz, Lengyelország és Ukrajna csak házigazdasága okán lehetett ott a nyári kontinenstornán, ahol felejthető produkciót mutattak be. Nem hagytak mély nyomot az angolok sem az átlagos futballszurkolók emékezetében, de azért ők minden nagy tornát megelőzően a selejtezőcsoportjuk (legalább egyik) legjobb csapatának számítanak. Így van ez most is, habár az ukránok ellen értékes pontokat veszítettek odahaza. Ha Lengyelországban sem futná többre egy döntetlennél, azzal azért még nem dőlne össze a világ. De a csoportelsőséghez ideje lenne ellépni a többiektől, mert ha szorosan együtt marad ez a négy csapat, akkor még az angoloknak is izzadságszagú lehet a továbbjutás kivívása. Montenegro a lengyelekkel ikszelt odahaza, az ukránok elleni meccsen kb. hasonló eredmény várható, vagy legfeljebb az, hogy kis szerencsével az egyik csapat a másik fölé tud kerekedni.
Spanyolország – Franciaország
A legnagyobb sláger a mai napon minden bizonnyal a világbajnok szereplése lesz. Az Eb-n a negyeddöntőben kevésbé élvezetes, sima meccs volt. Most talán többet várhatunk a franciáktól, de a La Rojas ellen így sincs igazán esélyük. Fehéroroszországban Pedro 2010-es csúcsformáját csillogtatta, de úgy összességében is a spanyol válogatott jó formát mutatott, nem túl valószínű, hogy nem a javukra dől el az előrehozott csoportdöntő első meccse.
Egy hozzászólás a(z) “Nagy párosítások a vb-selejtezőkön” bejegyzéshez