Minden döntetlen

Barcelonából jelentjük… 21. rész

Kiküldött tudósítónk Barcelonából jelentkezik, hogy egy tengerparti tapas barból vagy a Camp Nou lelátójáról ossza meg velünk a világ egyik legjobb futballcsapatával kapcsolatos élményeit.

Úgy látszik, a tavasz meghatározó párosítása az Atletico és a Barcelona összecsapásai (kupában, bajnokságban, BL-ben), hogy fellazítsák a dualista dominanciájú spanyol (és európai?) hegemóniát. Ezúttal az egyik mérföldkő, a BL-negyeddöntő volt terítéken.

Diego Puskás-díjat lőtt. Vajon ez elég lesz az elődöntőbe jutásra? És egy brazil válogatottba történő meghívásra?

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén az FC Barcelona 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán a bajnokságban is rivális Atlético Madrid ellen. A sérült Diego Costa helyére beküldött „másik” Diego (azaz Diego Ribas da Cunha) hatalmas bombagóllal szerezte meg a vezetést a vendég együttesnek. Erre a Barcának is volt válasza, miután sokáig eredménytelenül rohamoztak: Neymar is egy tetszetős góllal hozta vissza a barcelonai reményeket Iniesta álompassza után.

Persze így sem lesz egyszerű. Ez az eredmény talán a madridi csapatnak kedvez inkább, amennyiben a visszavágón is hasonlóan működik a védekezésük. A labdabirtoklás megint jócskán a Barca felé billent, és elképzelhető, hogy ez a Vicente Calderónban is így lesz, de a Simeone-legények mindenre elszántak és foggal-körömmel védik kapujukat.

Ha a Barca sztárjai otthon felejtik a góllővő-cipőiket, akkor nagy bajban lehet a katalán klub, amelyik az utóbbi években rendre ott volt a négy között a BL-ben.

A Barcelona Piqué nélkül utazik majd Madridba, míg a másik oldalon nagy kérdés, hogy az Atlético gólvágója, Diego Costa vállalni tudja-e a játékot. Idén már negyedjére játszott döntetlent a két csapat, amiből kétszer 0-0, kétszer 1-1 lett az eredmény. A jó meccs reményében ennél gólgazdagabb mérkőzést várunk.